
Публикуется на языке оригинала
Первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити (ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік):
• назву документа (форми);
• дату складання;
• назву підприємства, від імені якого складено документ;
• зміст й обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
• посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;
• особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Розглянемо детально, які особи є відповідальними за здійснення госпоперації, правильність оформлення первинного документа і які посади відповідальних осіб потрібно зазначати в первинному документі
Ми вважаємо, цей реквізит потрібно заповнювати невіддільно від такого реквізиту, як “особистий підпис або інші дані, що надають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції”. Адже зрозуміло, що зазначати одну лише посаду без підпису та прізвища особи, яка працює на такій посаді, не зовсім логічно.
За загальним правилом відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого строку, але не менш як 3 роки, несе вповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства й установчих документів (ч. 3 ст. 8 Закону про бухоблік).
<…>
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Чтобы БЕСПЛАТНО получить доступ к полному тексту статьи заполните, пожалуйста, заявку: