Публикуется на языке оригинала

ДФС у листі від 12.09.2016 р.  № 19714/6/99-99-12-03-03-15 роз’яснила: заправка підприємством власного й орендованого транспорту (на власні потреби) не через паливороздавальні колонки, абезпосередньо зі складу пального підприємства не підпадає під визначення терміна «реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів». А тому в суб’єкта господарювання, який здійснює вказану заправку, відсутній об’єкт обкладення акцизним податком із роздрібного продажу підакцизних товарів із таких обсягів пального.

Водночас контролери нагадали: Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженою спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155 (далі— Інструкція № 281), установлено вимоги щодо зберігання (розділ 6), порядку відпуску(розділ 7) й обліку руху (розділ 14) нафтопродуктів.

Зокрема п. 14.1 Інструкції № 281 передбачено, що під час приймання, зберігання та відпуску нафти й нафтопродуктів керівник підприємства та головний бухгалтер здійснюють контроль за дотриманням матеріально відповідальними особами вимог  Інструкції № 281 та забезпечують:

  • своєчасне оформлення документів руху нафти й нафтопродуктів;
  • збереження їх кількості та якості;
  • відображення їх руху за бухгалтерським обліком;
  • своєчасне вжиття заходів щодо попередження псування, втрат, нестач і розкрадання нафти й нафтопродуктів, а також створення необхідних умов для їх зберігання.

Источник: Интерактивная бухгалтерия