Публикуется на языке оригинала

ДПС нагадує, що податкові органи тимчасово призупинили надавати відповіді на звернення підприємств, установ та організацій, звернення громадян, звернення платників податків про надання індивідуальних податкових консультацій, запити на інформацію, які не стосуються правового режиму воєнного стану, військової діяльності, надання медичної допомоги, евакуації населення тощо.

Відповідні вимоги прописані в пп. 69.9 підрозділу 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, відповідно до якого для платників податків та контролюючих органів зупинений перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, окрім:

– дотримання строків реєстрації ПН, РК до них в ЄРПН, подання звітності, сплати податків та зборів;

– строків камеральних перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, визначення грошових зобов’язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення за результатами камеральних перевірок, нарахування пені;

– строків фактичних та документальних позапланових перевірок, складення актів, подання та розгляду заперечень, додаткових документів та пояснень, визначення грошових зобов’язань, прийняття, надсилання та оскарження податкового повідомлення-рішення, адміністративного арешту майна за результатами фактичних перевірок.

Розгляд звернень та надання індивідуальних податкових консультацій й відповідей на запити на інформацію відновлять після припинення або скасування воєнного стану на території України.

Источник: Интерактивная бухгалтерияне забудьте оформить подписку на любимое издание!