
Публикуется на языке оригинала
Питання соцзабезпечення підприємців не зовсім просте. Теоретично законодавчі приписи дозволяють зробити висновок – скільки страхових внесків сплачено, на стільки можна розраховувати в разі настання страхового випадку. Однак на практиці самозайняті особи нерідко стикаються з безліччю нюансів.
Так, підприємиця, отримала відмову під час звернення до Фонду соцстраху і навіть звинувачення у «фіктивності» свого ФОП-статусу. Мовляв, нетривала реєстрація підприємцем була здійснена лише для отримання більшої суми декретних. Тож, відстоювати своє право на соцдопомогу їй довелося у суді (див. постанову ВСУ від 28.01.2022 р. у справі № 400/770/19).
Передусім цікавим у даній справі є скептицизм касаційної інстанції про те, що позивачка мала умисел на отримання неправомірної вигоди. Адже, дійсно, такі висновки не можуть ґрунтуватися на припущеннях і мають бути підтверджені належними доказами.
Відповідно, власне факт того, що жінка працювала як найманий працівник й отримувала мінімальну заробітну плату, а перед настанням страхового випадку (вагітність та пологи) зареєструвалася як фізична особа – підприємиця і після цього припинила підприємницьку діяльність, не може свідчити про «нечисті» наміри.
<…>
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Чтобы БЕСПЛАТНО получить доступ к полному тексту статьи заполните, пожалуйста, заявку: