
Публикуется на языке оригинала
Приводом для написання цієї статті стало звернення клієнта:
«Ми виготовляємо вироби з металу. Купуємо метал за ціною з ПДВ. Під час виробництва утворюються обрізки (частково їх використовуємо в подальшому виробництві) і стружка, які реалізуємо як брухт у міру їх накопичення – раз на 3–6 місяців. З 01.2022 з ПКУ виключено положення п. 199.6 ПКУ, тому виникає запитання: чи варто проводити розподіл ПДВ, нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання? Відмовитися від пільги не можна.
Чи потрібно під час продажу брухту розподіляти вхідний ПДВ, сплачений постачальникам металу?
Як визначити базу для нарахування компенсуючого ПЗ і коефіцієнт розподілу (як визначити коефіцієнт)? Він має бути зазначений у першому місяці реалізації брухту й застосовуватися протягом року та в грудні – перерахунок?
Чи потрібно в місяці реалізації брухту розподіляти ПДВ за ті місяці, у яких було утворено відходи (тобто продажу брухту ще не було)?
Я вважаю, що ми й не мали б нараховувати ПЗ, бо метал купуємо для виробництва продукції, а не для продажу його як брухту».
Наведені запитання нашого читача належать до категорії неврегульованих у законодавстві. Тож, надалі ми висловимо власну позицію щодо їх вирішення, а дотримуватися її чи ні, вирішувати вам.
Звільнення від оподаткування
Відповідно п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, до 1 січня 2027 року, від оподаткування ПДВ звільнено операції з постачання, зокрема й операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу й картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД.
<…>
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Чтобы БЕСПЛАТНО получить доступ к полному тексту статьи заполните, пожалуйста, заявку: