
Публикуется на языке оригинала
Наше підприємство – платник ПДВ. Ми співпрацюємо з підприємством, яке з 01.04.2022 перейшло зі сплати ПДВ на податок у розмірі 2 %. За лютий і березень ми придбали в цього підприємства товарів/послуг на суму 368276,00 грн (у т. ч. ПДВ – 61379,00 грн). Наш податковий кредит – 61379,00 грн, який боргує це підприємство, нам повернуть через ЄРПН після закінчення війни протягом двох місяців (згідно з чинним законодавством). На цей час у нас реєстраційний ліміт становить -37000, за 02, 03, 04, 05 місяці податкові накладні ми зареєструвати не можемо. За 03 і 04 місяці ми зарахували податковий кредит на підставі первинних документів. На поповнення реєстраційного ліміту грошей немає.
Відповідь:
Дійсно, відповідно до п. 69.1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2 %, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на застосування особливостей оподаткування єдиним податком третьої групи за ставкою 2 % за умови виконання ними таких податкових обов’язків щодо реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів із дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2 %. На це звертають увагу і податківці в роз’ясненні з категорії 101.16 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua).
За нормами п. 9.9 підр. 8 розд. ХХ ПКУ після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, установлені цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом.
Окрім того, платник податку має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підр. 8 розд. ХХ ПКУ, із першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.
<…>
Источник: Интерактивная бухгалтерия – не забудьте оформить подписку на любимое издание!
Чтобы БЕСПЛАТНО получить доступ к полному тексту статьи заполните, пожалуйста, заявку: