У податковому відомстві розглянули запит щодо отримання повідомлень-рішень і роз’яснили порядок їх оскарження.

Серед іншого, контролери нагадали про те, що у разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня.

Таким «органом вищої інстанції» наразі є ДПСУ.

До того ж податкове законодавство не обмежує право платника податків на оскарження рішень контролюючих органів в адміністративному порядку навіть після припинення його господарської діяльності.

Безпосередньо ж скарга подається  у письмовій формі (за потреби – з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

У разі «запізнення», пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку можна поновити – для цього протягом шести місяців подається відповідне клопотання та копії підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності).

Однак, з огляду на дію карантину перебіг строків наразі зупинено.

Враховуючи зазначене, з метою оскарження податкових повідомлень-рішень звернутись до ДПСУ із відповідною скаргою можна буде вже у строк не пізніше останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

ІПК ДПСУ від 19.08.2020 р. № 3451/ІПК/99-00-05-01-02-06

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!