Print Friendly and PDF
Суммированный учет рабочего времени: оплата работы в праздничные и нерабочие дни
Суммированный учет рабочего времени: оплата работы в праздничные и нерабочие дни

Публикуется на языке оригинала

Як правильно оплачувати працівникам при змінному графіку роботи святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом один місяць? Консультує Держпраці

Держпраці у Львівській області нагадує, що при підсумованому обліку робочого часу час, години, відпрацьовані понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочними і оплачується у подвійному розмірі (ст. 106 КЗпП).

Також підлягають подвійній оплаті робота у святкові дні.

Святкові та неробочими, відповідно до ч. 1 ст. 73 КЗпП, є:

  • 1 січня – Новий рік,
  • 7 січня – Різдво Христове,
  • 8 березня – Міжнародний жіночий день,
  • 1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих,
  • 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),
  • 28 червня – День Конституції України,
  • 24 серпня – День незалежності України,
  • 14 жовтня – День захисника України.
  • один день (неділя) – Пасха (Великдень)
  • один день (неділя) – Трійця.

Порядок оплати праці у ці дні передбачено статтею 107 КЗпП.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КЗпП  робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Разом з тим, відповідно до вимог п. 11 Методичних рекомендацій №138, у разі підсумованого обліку робочого часу, робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

Якщо в обліковому періоді при підсумованому обліку робочого часу надурочні години відсутні, оплата праці у святковий день проводиться в порядку в подвійному розмір(ст.107 КЗпП).

Докладно про підсумований облік робочого часу читайте також в аналітиці від Дт-Кт.

Держпраці у Львівській області


Widget not in any sidebars

Источник: Дебет-Кредитне забудьте оформить подписку на любимое издание!

Читайте также

Информирование о размере зарплаты и ее составляющие: право или обязанность работодателя?
views 52
Информирование о размере зарплаты и ее составляющие: право или обязанность работодателя Напоминаем, что работодатель должен при каждой выплате заработной платы знакомить работника со всеми начислениями и отчислениями, которые ему проводятся. В...
Трудовые выплаты сезонным работникам
views 32
Трудовые выплаты сезонным работникам Занимаясь поиском милой сердцу работы, люди всегда интересуются размером ее оплаты. Поэтому, рассказав о сезонной работе, мы не могли обойти стороной «денежный вопрос». Как оплачивают труд сезонного работника? И...
Выплата надбавок за разъездной (передвижной) характер работ и за работу вахтовым методом
views 32
Выплата надбавок за разъездной (передвижной) характер работ и за работу вахтовым методом Одной из особенностей работы на некоторых предприятиях является то, что их работникам для выполнения их служебных обязанностей все время приходится находиться ...
Просто о простое
views 62
Просто о простое Вроде бы ничего не предвещало беды, и тут «бац!» нарисовался простой на предприятии. С одной стороны, предприятие не закрывают. Это хорошо. Но с другой — деятельности нет, а значит, денежки не зарабатываются! Что делать? Куда бежат...
О праве работающего студента на оплату дней болезни и отпуска по беременности и родам
views 43
О праве работающего студента на оплату дней болезни и отпуска по беременности и родам Фонд социального страхования Украины в письме от 02.10.2017 г. № 5.2-28-681 разъясняет, что так как во время учебы между студентом и учебными заведениями не возни...
Суммированный учет рабочего времени: оплата работы в праздничные и нерабочие дни обновлено: Сентябрь 28, 2017 автором: admin
Суммированный учет рабочего времени: оплата работы в праздничные и нерабочие дни

Подписаться на рассылку свежих новостей