Print Friendly and PDF
Чи потрібно зменшувати ПК при поверненні коштів / товарів, якщо реєстрацію ПН було зупинено
Чи потрібно зменшувати ПК при поверненні коштів / товарів, якщо реєстрацію ПН було зупинено

Чи потрібно покупцю зменшувати податковий кредит за операцією з повернення коштів/товарів за умови, що реєстрацію податкової накладної (далі — ПН) на операцію з постачання товарів (отримання попередньої оплати) було зупинено, та суму ПДВ за такою операцією не віднесено до податкового кредиту?

Пунктом 192.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до ПН, складеному в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до ПН, яка складена на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

— постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

— отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Відповідно до п.п. 192.1.1 ПКУ якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку – постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.

При цьому, п. 198.6 ПКУ передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН ПН/розрахунками коригування до таких ПН чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ.

Отже, якщо платник податку не сформував податковий кредит, у зв’язку із зупиненням реєстрації ПН, то при поверненні коштів/товарів у нього не має підстав для зменшення податкового кредиту.

Категорія 101.15 “ЗІР”

Джерело: Бухгалтер 911не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Читайте также

Новий сервіс в Електронному кабінеті: дізнайся історію податкової накладної
views 7
Новий сервіс в Електронному кабінеті: дізнайся історію податкової накладної Останні два роки платникам ПДВ було не нудно, особливо тим, кому довелося заповнювати розрахунок коригувань (РК). Податківці постійно тримали їх у напруженні, придумуючи що...
Передаємо товари для випробування: податкові наслідки
views 5
Передаємо товари для випробування: податкові наслідки Лист ДФС від 18.06.2018 р. № 2667/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Підприємство безкоштовно передає товари для їх випробування на обладнанні клієнта. Така операція буде об’єктом оподаткування ПДВ. Але ...
Про оподпткуваня забезпечувального (гарантійного) платежу
views 13
Про оподпткуваня забезпечувального (гарантійного) платежу Публікується мовою оригіналу ГФС в индивидуальной налоговой консультации от от 01.06.2018 г. № 2412/6/99-99-15-03-02-15 разъясняет, что если условиями дилерского соглашения предусмотрено, ч...
28-29 червня та 1 липня податкові накладні не реєструватимуть
views 18
28-29 червня та 1 липня податкові накладні не реєструватимуть ДФС у зв’язку із перенесення робочих днів у 2018 році інформує про роботу ЄРПН у червні 2018 року: 23 червня (субота) та 30 червня (субота) 2018 року вважаються операційними днями, прот...
Нестикування номенклатури у видатковій і податковій накладних
views 13
Нестикування номенклатури у видатковій і податковій накладних Постачальник, заповнюючи документи на відвантаження товару, у видатковій накладній (ВН) зазначив товар в одному рядку (показавши як одну товарну позицію), а в податковій накладній (ПН) —...
Чи потрібно зменшувати ПК при поверненні коштів / товарів, якщо реєстрацію ПН було зупинено обновлено: Січень 11, 2018 автором: admin
Чи потрібно зменшувати ПК при поверненні коштів / товарів, якщо реєстрацію ПН було зупинено

Підписатися на розсилку свіжих новин

Маєте питання щодо бухгалтерських продуктів, послуг та заходів на нашому сайті? Замовте зворотній дзвінок