Я – Бухгалтер

Я – Бухгалтер

Ідеї для бухгалтера

(050) 425 33 36 | (063) 303 37 95 | (096) 825 33 36    info@ibuh.info

Menu

  • Про нас
  • Новини та статті
  • Семінари та вебінари (усі)
  • Вебінари IBUH 🎁
  • Програми IAPBE, IATFC, ACCA
  • Магазин
  • Консультаційні послуги

Підписатися на БЕЗКОШТОВНУ добірку з відео найцікавіших новин тижня

Змінився порядок обліку платників податків і зборів

Print Friendly and PDF
Змінився порядок обліку платників податків і зборів
Змінився порядок обліку платників податків і зборів

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, наказом Мінфіну України від 21.12.2016 р. № 1125 затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість». Його опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» N 14 від 17.02.2017. Наказ №1125 набув чинності з 20 березня 2017 року. Внесені цим наказом зміни скасовують або спрощують (удосконалюють) окремі документи, що подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків.

Спрощено процедуру обліку платників податків і зборів

Щодо спрощення процедури обліку, то Наказом № 1125 внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом № 1588, та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом № 1130.

Зокрема, платникам надано змогу подати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» та заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП.

Внесеними змінами затверджуються нові документи:

– довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою № 34-ОПП;

–  заява про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП.

Скасовуються такі документи:

– довідка про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП;

– повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою № 16-ОПП.

Удосконалюються такі документи:

– повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП;

–   заява за формою № 1-ОПП;

–   заява за формою № 5-ОПП.

З 20 березня 2017 року ― дня набрання чинності Наказом № 1125 визнаються такими, що втратили чинність, документи, що були видані контролюючими органами до набрання чинності зазначеним наказом та є дійсними на дату набрання чинності цим наказом, а саме:

довідки про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (крім тих, що були видані платникам податків, відомості щодо яких не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр), а саме відокремленим підрозділам іноземних компаній, організацій, у тому числі постійним представництвам нерезидентів, уповноваженим особам договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, управителям майна, інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції, виконавцям проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, дипломатичним місіям, військовим частинам та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність);

повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою № 16-ОПП.

При цьому довідки про взяття на облік платників податків за формою № 4-ОПП, що були їм видані, застосовуються як довідки про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою № 34-ОПП до моменту виникнення змін у даних платника податку, що зазначаються у такій довідці.

Взяття на облік за неосновним місцем обліку (форма № 17-ОПП)

Щодо взяття на облік за неосновним місцем обліку, то у новій спрощеній формі заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП зазначаються тільки контролюючі органи, в яких платник бажає стати на облік за неосновним місцем обліку.

Таку заяву може бути подано як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за неосновним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити контролюючий орган, до якого подається заява, та обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), які обслуговуються таким органом.

У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, та обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), які обслуговуються такими органами.

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку може здійснюватися на підставі удосконалених:

повідомлення за формою № 20-ОПП, у якому платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування;

заяви за формою № 5-ОПП, поданої нотаріусом, та якщо у такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.

У разі якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою №20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, то платник податків звільняється від обов’язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.

Крім цього, внесено зміни до заяви за формою № 1-ОПП, згідно з якими при призначенні/зміні особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, необхідно заповнювати тільки розділ щодо даних про таку особу.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП)

Наказом № 1125 також передбачено змогу платникам податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Для забезпечення змоги подання повідомлення за формою № 20-ОПП в електронному вигляді розділ 3 повідомлення доповнено графами «ідентифікатор об’єкта оподаткування» та «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування».

Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування, заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному веб-сайті Держстату України.

До 20 квітня 2017 року ДФС України повинна забезпечити внесення до інформації про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, поданої платниками податків до контролюючих органів до дати набрання чинності зазначеним наказом, ідентифікаторів об’єктів оподаткування, які є унікальними серед об’єктів оподаткування платника податків.

У разі необхідності зміни ідентифікатора об’єкта оподаткування платник податків може подати до контролюючого органу зміни про об’єкт оподаткування. Про такі зміни платник податків інформує шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП. У такому повідомленні інформація щодо такого об’єкта оподаткування подається двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, у другому — оновлена інформація про об’єкт оподаткування.

Реєстраційна заява платника ПДВ (форма № 1-ПДВ)

Щодо реєстрації платників ПДВ, то вдосконалено та спрощено форму реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ.

У новій формі заяви виключено відомості щодо:

  • найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;
  • місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання));
  • контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника;
  • кількості працюючих тощо.

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви.

Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Джерело: ГУ ДФС в Івано-Франківській області, Бухгалтер 911 – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Змінився порядок обліку платників податків і зборів обновлено: 21 Березня, 2017 автором: Геннадій Васильєв
Змінився порядок обліку платників податків і зборів
Tagged on: адміністрування податків
Геннадій Васильєв 21.03.201721.03.2017 Новини
  • ← Із 16 березня 2017 року податкові накладні реєструються тільки за новою формою
  • Облік браку в 1С Бухгалтерія 8 →

Відгуки про нас та наші продукти:

Хотіла б лишити відгук про навчання яке пройшла з Косовець Любов, а саме  курс по МСФЗ (головний бухгалтер) , дуже корисний практичний курс, вирішила піти на нього перед здачею екзамена АССА , лектор все доступно пояснює, дізналася багато нового. Дякую!

Телющенко Тетяна

Відвідав вебінари Річна звітність неприбутківців, Підготовка до закриття року та інші. Швидко, якісно, приємна знижка. Рекомендую компанію для придбання корисних продуктів для самоосвіти та відслідковування змін

Колесніков Ярослав Сергійович
м. Херсон

Не один рік купую вебінари у IBuh, дякую вам за оперативність. Завжди вчасно отримані документи, завжди актуальні теми вебінарів

Юлія Акуленко
TOB "Рекламні-рішення", м. Київ

Вдячна менеджеру Наталії за оперативне та якісне вирішення питань що до участі у Вебінарі.
Отримала додаткову інформацію та знання на вебінарі «Лікарняні та декретні”. Дякую за презентацію та корисні файли.
При потребі буду звертатися і надалі

Владімірова Олена
м. Київ

Прослушала вебинар “Финансовая отчетность 2022”, лектора знаю давно, поэтому уверена была в 100% пользы для себя. Получила массу полезной информации и захотелось написать  слова благодарности. После первого вебинара не раздумывая заказала и  оплатила второй вебинар по составлению декларации по прибыли. Качество продаваемой информации на высшем уровне. Материал настолько в полном объеме представлен что не остается вопросов. Все с примерами и с ссылками на нормативную базу. Лектор великолепна. Знания плюс умение донести. Рекомендую всем

Наталя Боброва
ПП "НВФ "Елєкс", м. Київ

Я вже багато років працюю в сфері фінансів. Намагаюся постійно підвищувати свою кваліфікацію. В минулому році дізналася про курси, які пропонує компанія IBuh, вирішила спробувати і була приємно вражена. Під час курсу отримала багато корисної інформації, є спілкування з цікавими і досвідченимия викладачами. Взагалі курс дуже класно побудований, нічого зайвого, лише корисна інформація. Під час навчання менеджери підтримують постійний звязок із слухачами, допомагають і вчасно відповідають на запитання. Я своїм колегам порадила саме цю компанію. І в майбутньому ще планую пройти інші курси

Кузьменко Світлана Володимірівна
Адвокатське бюро "КУЗЬМЕНКО СВІТЛАНИ", м. Біла Церква

Нещодавно прослухала вебінар “Дія Сіті – 2022 – складаємо річну звітність”. Викладач – Мар’яні Кавин, дуже докладно висвітлила тему, відповіла на питання слухачів. Чутно було дуже добре. Семінар супроводжувався яскравими слайдами. Розбиралось декілька числових прикладів. До вебінару надано корисні матеріали за темою. Наступного дня посилання про відеозапис вебінару вчасно надійшли на пошту. Отже, мені все дуже сподобалося. Рекомендую! Дякую Мар’яні Кавін та команді  професіоналів IBuh, які супроводжують весь навчальний процес, особливо Тетяні Тимощенко

Даніхно Ганна Володимирівна
м. Київ

Наші клієнти:

   

Вебінар. Електронний документообіг - 2026: від організації до перевірки
Онлайн-семінар. Податкова оптимізація – 2026: ПДВ, податок на прибуток, єдиний податок, ПДФО
Вебінар/ ФОП - контрагенти та дроблення бізнесу: ризики, фінмон, перевірки ДПС та БЕБ
Вебінар. Бухгалтер як суб’єкт первинного фінмоніторингу: обов’язки, ризики, відповідальність
Відеоогляд новин від iBuh

Увесь “Я – Бухгалтер”

  • Про нас
  • Новини та статті
  • Семінари та вебінари (усі)
  • Вебінари IBUH 🎁
  • Програми IAPBE, IATFC, ACCA
  • Магазин
  • Консультаційні послуги

Пошук

Теги

ЄСВ ЗЕД ПДВ ПДФО РРО автомобілі акцизний податок банки безготівкові розрахунки блокування реєстрації ПН/РК бухоблік бюджетна сфера виправлення помилок воєнний стан відповідальність відпустка відрядження військовий збір декларація електронний документообіг зарплата звільнення звітність кадрове діловодство карантин лікарняні мобілізація неприбуткові організації оплата праці оренда основні засоби первинні документи перевірки податкова накладна податок податок на прибуток підприємцям пільги соціальне забезпечення сільське господарство торгівля трудові відносини штрафи юридичні питання єдиний податок

Календар новин

Квітень 2026
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« Бер    

Правова інформація

Користувацька угода
Політика конфіденційності
Договір публічної оферти
Угода про ЕДО

Про нас

Компанія: “Я – Бухгалтер”

Сайт: ibuh.info

Email: info@ibuh.info

Телефони:

(050) 425 33 36
(063) 303 37 95
(096) 825 33 36

Поштова адреса: 03179 м. Київ, вул. Ірпінська 70-76

Copyright © 2026 Я – Бухгалтер. Powered by WordPress. Theme: Spacious by ThemeGrill.
  • Про нас
  • Новини та статті
  • Семінари та вебінари (усі)
  • Вебінари IBUH 🎁
  • Програми IAPBE, IATFC, ACCA
  • Магазин
  • Консультаційні послуги

Узнать подробнее о газете


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы

Помилка: Contact form не знайдена.

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы

Помилка: Contact form не знайдена.

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся журнала

 

Помилка: Contact form не знайдена.

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

Узнать подробнее о журнале


Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на ваши вопросы

Помилка: Contact form не знайдена.

Заказать обратный звонок


Чтобы узнать подробнее об услугах и продуктах семейства “1С” от компании “Soft-Terra” оставьте ваши контактные данные и мы обязательно свяжемся с вами в ближайшее время

    Узнать подробнее о сервисе


    Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся сервиса

      Узнать подробнее о сервисе


      Оставьте ваши контактные данные. Мы обязательно вам перезвоним и ответим на все ваши вопросы, касающиеся сервиса

        Получить бесплатный доступ к Интерактивной бухгалтерии на 72 часа


        Заполните заявку для связи с менеджером
         

          Получить пробный доступ к Аверс-Бухгалтерии


          Доступ предоставляется на 2 недели
          Заполните заявку для связи с менеджером.
           

            Получить тестовый доступ к информационно-правовым системам ЛИГА:ЗАКОН


            Заполните заявку для получения свободного доступа к максимально полной информационно-правовой системе – системе ГРАНД
            Доступ предоставляется на 24 часа

              Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”


              Заполните заявку для связи с менеджером.
              Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера

                 

                Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “ЮРИСТ&ЗАКОН”


                Заполните заявку для связи с менеджером.
                Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера

                   

                  Заказ доступа к демо-номеру электронного издания “ВЕСТНИК МСФО”


                  Заполните заявку для связис с менеджером.
                  Помимо демо-номера вам станут доступны для просмотра следующие модули: Законодательство Украины, Правовая картина дня, Новации, Календарь юриста и Календарь бухгалтера

                     

                    Приобрести информационно-правовую систему ГРАНД


                    Заполните заявку для связи с менеджером

                      Приобрести информационно-правовую систему ПРАЙМ


                      Заполните заявку для связи с менеджером

                        Приобрести информационно-правовую систему БУХГАЛТЕР ПРОФ


                        Заполните заявку для связи с менеджером

                          Приобрести информационно-правовую систему ЮРИСТ ПРОФ


                          Заполните заявку для связи с менеджером

                            Приобрести информационно-правовую систему ЮРИСТ


                            Заполните заявку для связи с менеджером

                               

                              Приобрести 1С, ИТС


                              Заполните заявку для связи с менеджером

                                Приобрести Сонату


                                Заполните заявку для связи с менеджером

                                  Попробовать YOU CONTROL


                                  Заполните заявку для связи с менеджером

                                    Приобрести YOU CONTROL


                                    Заполните заявку для связи с менеджером

                                      или

                                      Сформировать счет

                                      Получить тестовый доступ к системе CONTR AGENT


                                      Заполните заявку для связи с менеджером
                                      Доступ предоставляется на 48 часов
                                      Количество доступных к просмотру карточек контрагентов – 20
                                      Количество компаний, которых можно взять на мониторинг – 2

                                         

                                        Приобрести систему CONTR AGENT


                                        Заполните заявку для связи с менеджером

                                          Получить тестовый доступ к системе VERDICTUM


                                          Заполните заявку для связи с менеджером

                                             

                                            Приобрести систему VERDICTUM


                                            Заполните заявку для связи с менеджером

                                              Заказать обратный звонок


                                              Оставьте ваши контактные данные и мы обязательно свяжемся с вами в ближайшее время

                                                Подписка на электронное издание “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”


                                                Заполните заявку для связи с менеджером

                                                  Подписка на бухгалтерский сервис “Интерактивная бухгалтерия”


                                                  Заполните заявку для связи с менеджером

                                                    Подписка на электронный еженедельник “Бухгалтер 911”


                                                    Заполните заявку для связи с менеджером

                                                      или

                                                      Сформировать счет на 6 месяцев Сформировать счет на 12 месяцев

                                                       

                                                      Подписка на электронное издание “Налоги и бухгалтерский учет”


                                                      Заполните заявку для связи с менеджером

                                                        или

                                                        Сформировать счет на 6 месяцев Сформировать счет на 12 месяцев

                                                         

                                                        Подписка на электронное издание “Дебет-Кредит”


                                                        Заполните заявку для связи с менеджером

                                                          или

                                                          Сформируйте счет на оплату по выбранному тарифу:

                                                          Тариф “Мой ассистент”                Тариф “Эксперт”               Тариф “Профи”

                                                          Подписка на электронное издание “Аверс-Бухгалтерия”


                                                          Заполните заявку для связи с менеджером

                                                            Подписка на электронное издание “ЮРИСТ&ЗАКОН”


                                                            Заполните заявку для связи с менеджером

                                                              Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

                                                              Сформировать счет на 1 месяц   Сформировать счет на 3 месяца  Сформировать счет на 6 месяцев  Сформировать счет на 12 месяцев

                                                              Сформировать счет на 3 месяца          Сформировать счет на 6 месяцев          Сформировать счет на 12 месяцев

                                                              Получить бесплатный ознакомительный доступ к “Дебет-Кредит”

                                                              Заполните заявку для связи с менеджером

                                                                Получить персональную консультацию

                                                                по учету, оплате труда и налогообложению


                                                                Стоимость услуги от 75 грн!

                                                                Заполните заявку для получения консультации

                                                                  Прикрепить файл:

                                                                  На указанный вами email будет отправлен счет. После получения оплаты наши эксперты без промедления приступят к подготовке ответа.

                                                                  Консультации предоставляются только в письменной форме. Подробнее об услуге – тут

                                                                  Хорошего настроения! 🙂

                                                                  Зарегистрироваться на вебинар “Проверки Гоструда на практике”


                                                                  Вебинар состоится 29 марта 2017 г. с 15:00 до 17:00.
                                                                  Стоимость – 360 грн

                                                                    Узнать подробнее о вебинаре

                                                                    Приобрести ipLex


                                                                    Заполните заявку для связи с менеджером

                                                                      Актуальна база законодавства із мільйонами документів та роз’яснень • Судові рішення • Договірна робота • Бухоблік та оподаткування • Перевірка та моніторинг контрагентів

                                                                      В одному пакеті ви отрумаєте інформаціно-правову базу, бухгалтерське видання і сервіс моніторингу контрагентів за мегапривабливою ціною! Деталі – тут

                                                                        Приобрести Report


                                                                        Заполните заявку для связи с менеджером

                                                                          Придбати TaxLink


                                                                          Заповніть заявку для зв’язку з менеджером

                                                                            Спробувати TaxLink безкоштовно


                                                                            Заповніть заявку для зв’язку з менеджером

                                                                              Підписатися на БЕЗКОШТОВНУ добірку з відео найцікавіших новин за минулий тиждень