
Контролюючі органи нарахувують фізособам суми земельного податку та надсилають платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року відповідне податкове повідомлення-рішення. Водночас платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для звірки даних – зокрема, щодо права на користування пільгою із сплати податку та нарахованої суми податку.
Відповідне роз’яснення було надане фахівцями ДПСУ в ІПК від 18.12.2019 р. № 13506/6/99-00-04-07-03-15, у додатку до якої наведено зразок відповідної заяви.
Водночас контролери завважили: якщо виявлено розбіжності між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів на право власності, користування пільгою), контролюючий орган проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважають скасованим (відкликаним).
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!











