Вилучення госпсуб’єкта з реєстру платників ПДВ може відбуватися з різних причин. Розгляньмо підстави для анулювання, відповідні дати та процедуру, яку потрібно пройти платникові податку в разі добровільного або примусового припинення статусу платника ПДВ.
Підстави анулювання реєстрації платника ПДВ
Анулювання реєстрації платника ПДВ може відбуватися з ініціативи самого платника, за рішенням контролюючих органів або суду, а також у зв’язку з певними об’єктивними обставинами. Розгляньмо основні підстави, передбачені п. 184.1 ПКУ.
За бажанням платника. Особа, зареєстрована як платник ПДВ протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації у зв’язку з тим, що загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, які нею надавалися за останні 12 календарних місяців, була менша за 1 млн грн (ст. 181 ПКУ) та за умови сплати суми податкових зобов’язань (пп. «а» п. 184.1 ПКУ). Датою анулювання буде дата подання заяви.
Ліквідація платника. Ця підстава застосовується, якщо особа, зареєстрована як платник ПДВ, ухвалила рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передатний акт або розподільчий баланс за умови сплати суми податкових зобов’язань (пп. «б» п. 184.1 ПКУ). Датою анулювання буде дата подання заяви або дата ухвалення органом ДПС рішення про анулювання ПДВ-реєстрації.
Перехід на ставку ЄП 5%. Ця підстава застосовується, якщо особа, зареєстрована як платник ПДВ, реєструється платником єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати ПДВ. Датою анулювання буде останній день звітного періоду, який передує переходу суб’єкта господарювання на єдиний податок без ПДВ.
Відсутність діяльності. Ця підстава застосовується, якщо платник податку протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларацій з ПДВ та/або подає декларації, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів/послуг з ПДВ (пп. «г» п. 184.1 ПКУ). Датою анулювання буде дата ухвалення органом ДПС рішення про анулювання ПДВ-реєстрації платника податку.
За рішенням суду. Ця підстава застосовується, якщо:
— установчі документи особи — платника ПДВ визнані рішенням суду недійсними;
— винесено ухвалу про ліквідацію юрособи-банкрута;
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: