Офіс великих платників податків ДПС нагадав платникам як здійснити перевірку своїх бізнес партнерів та на які критерії звернути увагу перед укладання з ними договору.

Головні критерії для відбору бізнес партнера:

1. Вид економічної діяльності повинен відповідати здійсненим операціями наданим послугам або реалізованим товарам. Зверніть увагу на дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо). Наприклад:

– будівельні послуги  — необхідна ліценція на будівництво, перевірку якої необхідно здійснити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України;

– підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) – виробники продукції повинні мати ліцензію на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявність якої відображено на сайті Державної податкової служби України.

2. Відсутність податкового боргу, отримати інформацію можливо на сайті ДПС в розділі — Дізнайся більше про свого бізнес-партнера.

3. Земельні ділянки (власні або орендовані), а також нерухоме майно платника податків перевірити  їх наявність можливо на сайті – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

4. Кваліфікований персонал для сфери надання послуг. Поцікавтесь у бізнес-партнера про достатню кількість трудового ресурсу, яким будуть виконуватися роботи (послуги) з ідентифікацією таких осіб.

5. Основні засоби. У разі здійснення операцій що потребують основних засобів (основних фондів) наприклад: послуги зберігання, транспортування, відвантаження або переробки, варто звернути увагу на об’єкти які будуть задіяні в цій діяльності та їх зв’язок з бізнес партером який надає такі послуги.

ОВПП також зазначив, що платник податків зобов’язаний повідомляти за формою 20-ОПП про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням які використовуються у господарській діяльності контролюючі органи за основним місцем обліку (п. 63.3 ПКУ).

Додаткову інформацію щодо бізнес-партнера також можливо отримати шляхом аналізу судових рішень (ухвал, постанов), наявних в Єдиному державному реєстрі судових рішень.