Як обліковувати металобрухт, який утворився внаслідок господарської діяльності підприємства? Які податки сплачувати в разі його реалізації?
У діяльності кожного підприємства настає момент, коли основні засоби вичерпують свій ресурс та підлягають списанню, але металеві частини можуть отримати «друге життя» у вигляді металобрухту. Правильне документальне оформлення, бухоблік та податкове відображення операцій зі списання основних засобів і оприбуткування металобрухту потребують особливої уваги та знання нюансів законодавства. Розглянемо ключові аспекти, які допоможуть бухгалтеру безпомилково провести весь процес від списання основних засобів до реалізації отриманого металобрухту.
Куди здавати металобрухт?
Металобрухт — це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність унаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх сплавів (ст. 1 Закону №619).
Зверніть увагу, що придбати металобрухт як такий звичайне підприємство не може, тому цю операцію ми не розглядаємо. Операції із заготівлі, переробки, металургійної переробки брухту чорних та кольорових металів провадять лише спеціалізовані або спеціалізовані металургійні переробні підприємства (а також їхні приймальні пункти).
Отже, підприємство збирає лише той металобрухт, який утворився внаслідок його госпдіяльності, і має право здавати металобрухт лише спеціалізованим підприємствам.
Яким спеціалізованим підприємствам можна здавати металобрухт?
Спеціалізовані підприємства — це суб’єкти господарювання всіх форм власності, що здійснюють заготівлю та/або переробку (надають послуги з переробки) металобрухту, відповідають вимогам цього Закону, в тому числі мають власну або орендовану ділянку з твердим покриттям, площа якої визначається суб’єктом господарювання з урахуванням його виробничих потреб.
Стаття 1 Закону про металобрухт
Мінстратегпром на своєму офіційному вебсайті розміщує Перелік суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом і забезпечує до нього відкритий та безоплатний доступ (ст. 4 Закону про металобрухт).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: