Ми раніше писали, що Мінʼюст затвердив порядок повідомлення Мін’юста про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінмоніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про бенефіціарів та/або структуру власності.

Він визначає процедуру повідомлення Міністерства юстиції України як держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи.

Цей Порядок мав запрацювати з 1 жовтня. Але в останню мить Мінʼюст передумав та вніс зміни своїм Наказом від 27.09.2023 №3445/5 до Наказу №2542/5. Зокрема, перенесено дату набрання чинності з 1 жовтня на 1 грудня.

Також з цієї дати не запрацює обовʼязок субʼєктів первинного фінмоніторингу повідомляти держреєстраторів про недостовірність інформації про КБВ або структуру власності юрособи та підтвердити зазначені відомості, оскільки Наказом №3463/5/523 внесено зміни до Наказу №2513/5/378 щодо перенесення строку початку дії цього наказу на 1 грудня.

Це означає, що накладати штрафи за недостовірні дані про бенефіціарів Мінʼюст з 1 жовтня не зможе, оскільки для цього не буде відповідних підстав.