
Судові спори вкотре показують, які норми чинного законодавства безпосередньо впливають на розмір орендної плати.
Розмір орендної плати — це домовленість сторін. Проте це не унеможливлює помилок чи спірних ситуацій. Тому важливо визначитися: 1) чи можна орендну плату за приміщення сплачувати частково коштами, частково послугами? 2) який Кф слід застосувати для орендної плати за відсутності коду Класифікації видів цільового призначення комунальних земель?
Зміст справи
17.07.2020 адвокатське об’єднання уклало договір найму (оренди), відповідно до якого об’єктом оренди є майно та майнові права на 1/2 частину квартири для використання під офіс (дані внесено до Єдиному реєстру адвокатів України).
02.03.2021 наймодавець надіслала адвокатському об’єднанню листа, в якому повідомила про факт укладення договору оренди зазначеної квартири з іншою особою та просила негайно звільнити приміщення1.
1 ВС у постанові від 07.08.2024 у справі №757/18462/21-ц.
У договорі оренди передбачено, що розмір орендної плати:
— визначається у додатках до цього договору, які є його невід’ємною частиною;
— може переглядатися сторонами у вересні 2020 року, й надалі розмір орендної плати може переглядатись сторонами один раз на рік, але не раніше вересня 2021 року.
Отже, зі змісту договору найму (оренди) та додаткової угоди до нього не вбачається, що сторони досягли такої істотної умови договору оренди, як орендна плата (яка має бути визначена у вигляді фіксованого платежу).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: