«Зелене» питання — одне з найскладніших в обліку, оскільки містить більше винятків із загальноприйнятих правил, ніж інші активи: починаючи з планування витрат на придбання саджанців, їх обліку й закінчуючи списанням старих дерев і сухостою. Мабуть, саме це є причиною численних запитань від наших читачів, що надходять до редакції газети і про які йтиметься в матеріалі.
Альона Кісєльова, консультант газети «Бухгалтерія: бюджет»
Передмова
Озеленення території є одним із напрямів упорядкування об’єктів благоустрою, до яких, зокрема, належать території установ, на цьому наголошує п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону про благоустрій1.
Зазвичай озелененням міст громадського користування займаються органи місцевого самоврядування. А ось «зелене» облагородження прибудинкових територій біля державних або комунальних установ — це зона відповідальності балансоутримувачів (ст. 13 Закону про благоустрій).
Відповідно до абз. 7 ч. 1 ст. 1 Закону про благоустрій зелені насадження — це деревна, чагарникова, квіткова і трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту.
НЕ біологічні Іноді бухгалтери стоять на роздоріжжі в питанні вибору класу рахунків для зелених насаджень і, спираючись на їх біологічне походження, помилково зараховують дерева і кущі до біологічних активів. Пояснимо помилковість такого вибору.
Згідно з абз. 2 п. 4 розд. I НС 1362 рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові біологічні активи, а також в інший спосіб сприяє економічним вигодам, є біологічним активом рослинництва.
По-перше, саджанці декоративних дерев, кущів і квітів, висаджені для естетичного оформлення прибудинкових територій, аж ніяк не пов’язані із сільськогосподарською діяльністю та отриманням додаткових біологічних активів.
По-друге, одна з характерних особливостей цього стандарту — це вимога відображати в балансі біологічні активи за справедливою вартістю (п. 9 розд. ІІ НС 136).
<…>
Джерело: Бухгалтерія: БЮДЖЕТ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: