Прошу надати відповідь, як із точки зору оподаткування ПДВ варто розглядати таку операцію: власник (резидент) передає (відчужує) правонаступнику (нерезиденту) за винагороду всі належні йому виключні майнові права інтелектуальної власності на промзразок, винахід, корисну модель. Таку операцію потрібно розглядати як постачання товару чи послуг?
Відповідь:
Операцію постачання виключних майнових прав інтелектуальної власності на промисловий зразок, винахід, корисну модель можна трактувати і як постачання товару, і як постачання послуг.
З огляду на загальноправову позицію така операція, скоріше, належить до купівлі-продажу товарів. Зокрема, згідно із ч. 1 ст. 190 ЦКУ майном як особливим об’єктом є окрема річ, сукупність речей, а також майнові права й обов’язки.
Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами (ч. 2 ст. 190 ЦКУ).
За нормами ч. 2 ст. 656 ЦКУ предметом договору купівлі-продажу можуть бути майнові права. До договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає зі змісту або характеру цих прав.
Згідно з пп. 14.1.244 ПКУ під товарами розуміють матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються в будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: