ВС* вважає, що різниця між балансовою вартістю ТЗ та фактичною ціною договору становить індивідуальну знижку та є додатковим благом фізособи-покупця.
ТОВ у 2019 році придбало легковий автомобіль за 1 909 857,06 грн (ціна без урахування ПДВ). У 2020 році автомобіль було продано фізособі всього за 120 000,00 грн (і це ціна з ПДВ!). Тобто дохід ТОВ від продажу після вирахування ПДВ становив усього 100 000 грн. Звідки ж така величезна різниця? Не могло ТОВ замортизувати це авто за рік, і його ринкова ціна явно була на порядок вища. Автомобіль майже новий, у відмінному стані, як то кажуть, не битий, не фарбований. Чи не була така купівля і наступний перепродаж спробою покласти на ТОВ левову частку витрат й уникнути сплати ПДФО та ВЗ у разі, якби авто цій фізособі просто подарували?
* Постанова ВС від 02.05.2024 у справі №320/3024/22.
Цим зацікавилися й податківці, які вирішили, що таку різницю треба вважати не лише збитком ТОВ, а й оподатковуваним доходом ФО-покупця.
А що з ПДВ?
Окреме запитання виникає і щодо бази нарахування ПДВ у такому випадку. Але тут ТОВ легковажити не стало.
На дату продажу автомобіля ТОВ самостійно донарахувало ПДВ на суму перевищення балансової вартості над фактичною ціною. І тут ми вперше бачимо показник цієї різниці у гривнях.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: