
Юрособа (платник ПДВ, платник податку на прибуток) продає об’єкт нерухомості (будівля) фізичній особі. Залишкова вартість – 700 тис. грн, а експертна оцінка – 2500000 грн. Продаємо за 1500000 грн. Чи можуть бути якісь податкові наслідки, якщо продажна вартість нижча за оціночну?
Відповідь:
У такому випадку можуть виникнути проблеми з позиції нарахування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Розглянемо порядок оподаткування докладніше.
Податок на прибуток
У запитанні не вказано, чи проводить платник коригування фінансового результату відповідно до норм пп. 134.1.1 ПКУ. Проте в будь-якому разі об’єкт оподаткування податком на прибуток за такими операціями визначають виключно на підставі даних бухгалтерського обліку, оскільки будь-яких коригувань фінансового результату за ними в ПКУ не передбачено.
А в бухгалтерському обліку згідно з п. 7 НП(С)БО 15 дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – це загальний дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг без вирахування наданих знижок, повернення раніше проданих товарів та непрямих податків і зборів (податку на додану вартість, акцизного збору тощо). Тобто дохід визнають з огляду на договірну вартість об’єкта нерухомості (1500000 грн).
ПДВ
За нормами абз. 1 п. 188.1 ПКУ базу оподаткування операцій із постачання товарів/послуг визначають з огляду на їх договірну вартість з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховують відповідно до пп. пп. 213.1.9 і 213.1.14 ПКУ, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляють із вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість й акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів,
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: