НБУ надав окремі рекомендації щодо надання згоди на розкриття банківської таємниці третім особам, у т. ч. іншим банкам. Розглянемо, як клієнти банків мають реагувати на відповідні умови договорів або зміст окремого документа про таку згоду.
Останнім часом ми багато чуємо про фактичне скасування банківської таємниці з метою боротьби з відмиванням грошей. Аргументів на користь цього багато — від успішної євроінтеграції до поповнення бюджету податковими органами.
Нещодавно соцмережі обговорювали новину, пов’язану з розкриттям банківської таємниці при оформлення картки у межах проєкту «Національний кешбек». Адже окремі банківські договори можуть містити умови про розкриття банківської таємниці. В інших випадках, зокрема вже у заяві про відкриття рахунку, майбутній клієнт банку може побачити умови щодо надання дозволу банку на розкриття інформації, що становить банківську таємницю щодо платіжних операцій за всіма чинними поточними рахунками та за поточними рахунками, які можуть бути відкриті у майбутньому, а також окремим третім особам.
Згода на розкриття банківської таємниці: точка зору НБУ
Позаяк тема розкриття/збереження банківської таємниці стала останнім часом однією з найбільш обговорюваних тем, НБУ не зміг залишатись осторонь та, зокрема, з урахуванням змін, які ВРУ планується вносити до чинного законодавства щодо змін підходу до розкриття банківської таємниці в окремих випадках, у листі НБУ від 05.03.2025 №25-0009/16834 (див. у «ДК» №14/2025) він нагадав:
1) стабільність банківської системи залежить від рівня правової захищеності банківської таємниці. Банки відповідно до положень законодавства є гарантами таємниці банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта (ст. 1076 ЦКУ);
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: