Між забезпеченнями та умовними зобов’язаннями досить тонка межа.
І полягає вона в ступені впевненості, що відтік економічних вигід відбудеться.
Поглянемо на банальну ситуацію із судовими позовами.
Анна Хомюк, generalist editor, ACCA DipIFR
У загальному сенсі всі забезпечення умовні, оскільки вони не визначені за строками або сумою. Проте в МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов’язання та умовні активи» термін «умовний» застосовується до зобов’язань та активів, які не визнаються, оскільки їхнє існування буде підтверджене тільки після того, як відбудеться або не відбудеться одна чи кілька невизначених майбутніх подій, не повністю контрольованих суб’єктом господарювання. Крім того, термін «умовне зобов’язання» застосовують до зобов’язань, які не відповідають критеріям визнання.
Умовні зобов’язання: що за птиця
Умовні зобов’язання — це можливі зобов’язання, що виникають унаслідок минулих подій, але їхнє існування підтвердиться лише настанням або ненастанням певних майбутніх подій, які не перебувають під контролем компанії. На відміну від забезпечень, такі зобов’язання не відображають у фінансовій звітності як зобов’язання, оскільки вони не відповідають критеріям визнання.
Проте вони мають бути розкриті в примітках до фінансової звітності, якщо ймовірність вибуття ресурсів, що втілюють економічні вигоди, не є незначною. У примітках слід описати характер зобов’язання, оцінку можливих фінансових наслідків (якщо це можливо), а також вказати фактори, що можуть вплинути на результат. Якщо оцінити суму зобов’язання неможливо, це також слід зазначити, пояснивши причини.
<…>
Джерело: ПРАКТИКА МСФЗ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: