
Розпочинаємо цикл статей про виправлення помилок у декларації з ПДВ. Сьогодні поговоримо про базові правила, такі як форма і строки виправлень, типи помилок у деклараціях.
Коли подавати звітну нову декларацію, а коли — УР?
Термін подання декларації з ПДВ становить 20 днів після закінчення звітного місяця. Якщо помилку в поданій податковій декларації виявлено до закінчення граничного терміну її подання, подавати УР не потрібно, тому що до закінчення граничного строку подання можна подати нову декларацію типу «звітна нова». Кількість звітних нових декларацій, що їх можна подавати до закінчення граничного строку подання декларації, не обмежено. До уваги береться і проводиться в картці платника тільки остання звітна нова декларація, тож сам факт і кількість поданих звітних нових декларацій ні на що не впливає.
Звітну нову декларацію складають так само, як і звітну, тільки вже з правильними показниками, включно з додатками. Усі додатки звітної нової декларації теж матимуть тип «звітний новий».
Якщо помилку виявлять після закінчення граничного строку подання декларації, для її виправлення потрібно буде подати уточнюючий розрахунок (УР). Надалі у статті будемо говорити тільки про виправлення помилок після закінчення строку подання декларації з ПДВ.
Які можуть бути помилки в декларації з ПДВ
Порядок виправлення помилок у податкових деклараціях (розрахунках) визначено ст. 50 ПКУ, відповідно до якої виправлення помилки є обов’язком платника податків, а не його правом. Але це не догма, на практиці деякі помилки в декларації можна не виправляти, і це не матиме жодних наслідків. Докладніше про це — далі.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: