
У листі від 18.04.2024 р. №2800-050202-8/23864 фахівці ПФУ роз’яснили порядок відображення в Д5 підстави звільнення працівника.
Інформація про дату початку та закінчення трудових відносин подається роботодавцем у складі Відомостей про трудові відносини осіб та період проходження військової служби (Додаток 5) до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 15.12.2020 № 773) (далі – Податковий розрахунок).
Записи про причини звільнення в Додатку 5 до Податкового розрахунку мають вноситися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону.
Відповідно до Закону №2464 прийняття та обробку звітності, зокрема в електронній формі, від платників щодо нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) здійснює Державна податкова служба України.
В порядку міжвідомчого обміну інформацією Державна податкова служба України надає Пенсійному фонду України інформацію зі звітних відомостей платників.
Враховуючи зазначене, у разі звільнення працівника роботодавець зобов’язаний подати відповідні звітні відомості у строк, передбачений Порядком.
Коментар: якщо формально читати це роз’яснення формулювання у графі 17 Д5 має повторювати запис у графі 3 трудової книжки у записі про звільнення. Приміром: «Трудовий договір припинено у зв’язку зі смертю працівника, п. 8-2 ч. 1 ст. 36 КЗпП» або «Звільнено за власним бажанням, ст. 38 КЗпП».
Джерело: “Я – Бухгалтер”