
Як діяти в разі блокування РК, якщо:
1. Надання пояснень із документами виявилися безрезультатними (навіть під час коригування нульових податкових – змінювався асортимент; була передплата, реєстрували податкову; поки відвантаження формували, клієнт попросив у межах тієї самої суми змінити асортимент товару).
2. Скаргу відхилили – при тому, що комісія, як повідомили, узагалі не виконує своїх функцій під час воєнного стану.
3. До суду подавати немає можливості наразі, а строки вже розпочалися.
Що робити та чи існує якась подібна практика?
Відповідь:
Нагадаємо, що в разі зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунка коригування до податкової накладної, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, пояснення та копії документів, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію розрахунка коригування в ЄРПН, подаються платником податків – продавцем, який зазначений у розрахунку коригування та податковій накладній, що коригується (див. роз’яснення з категорії 101.18 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua)).
Тож, постачальнику варто з’ясувати, з яких причин було заблоковано зменшуючий розрахунок коригування до податкової накладної. Цю інформацію містить квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунка коригування, у якій зазначають такі дані (п. 11 Порядку № 1165):
1) номер і дату складення податкової накладної / розрахунка коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунка коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: