Не пропустіть!

Читайте безкоштовно всі статті "ІНТЕРАКТИВНОЇ БУХГАЛТЕРІЇ" протягом 3 днів та зекономте при передплаті 2420 грн!

Тільки до 22.07.2018

Print Friendly and PDF
«Дорослі» правила для «дитячих» лікарняних
«Дорослі» правила для «дитячих» лікарняних

Автор : Александрова Олеся, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua

На певному етапі починає здаватися, що осінньо-зимовий період застуди ніколи не закінчиться. За однією хвилею вірусу — інша. І найбільше під удар потрапляють діти. То зі школи щось принесуть, то в садку їх зачепить. А що робити дорослим? Доводиться йти на лікарняний. Запитань, присвячених саме лікарняним по догляду за дитиною (дітьми), у нас накопичилося досить багато. Проллємо світло на ті з них, що найчастіше трапляються.

Лікарняний і довідка

На сьогодні існує два документи, що засвідчують необхідність догляду за хворою дитиною: листок непрацездатності і довідка про догляд за хворою дитиною за формою № 138/о, видана лікувальною установою.

Водночас підставою для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності з Фонду соцстраху за «дитячою» хворобою є тільки лікарняний лист. Якщо працівникові виписана довідка, вона так само, як і лікарняний, засвідчує поважну причину відсутності працівника на роботі (необхідність догляду за хворою дитиною), але, на відміну від нього, не підлягає оплаті!

А якщо карантин? На жаль, для догляду за здоровою дитиною на період карантину листок непрацездатності не видається. І довідка, до речі, теж. Це прямо прописано в п. 3.15 Інструкції № 455*.

* Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455.

Батькам доведеться на період карантину взяти або частину щорічної відпустки або піти у відпустку «на дітей» (за наявності права на неї), або, якщо вони вже «вичерпані», то взяти відпустку без збереження заробітної плати.

І ще один момент. Пункт 3.11 Інструкції № 455 установлює заборону на видачу листка непрацездатності (і довідки) по догляду за хворою дитиною в період: щорічної відпустки; додаткової відпустки у зв’язку з навчанням або творчої відпустки; відпустки без збереження заробітної плати.

Якщо все ж лікарняний лист «по догляду» був виписаний працівникові, то відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105** оплаті він не підлягає.

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

<…>

Джерело: Бухгалтер 911не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати:







Читайте также

«Сумісник» не зобов’язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи
views 5
«Сумісник» не зобов'язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи Як відомо, працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не пере...
Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця?
views 22
Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця? Нагадуємо, що роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться. ...
Виплата надбавок за роз’їзний (пересувний) характер робіт та за роботу вахтовим методом
views 15
Виплата надбавок за роз’їзний (пересувний) характер робіт та за роботу вахтовим методом Публікується мовою оригіналу Одной из особенностей работы на некоторых предприятиях является то, что их работникам для выполнения их служебных обязанностей все...
Просто про простій
views 21
Просто про простій Начебто нічого не віщувало біди, і тут «бац!» — простій на підприємстві. З одного боку, підприємство не закривають. Це добре, але з іншого — діяльності немає, а отже, грошики не заробляються! Що робити? Куди бігти? Як оформляти? ...
Щодо права працюючого студента на оплату днів хвороби і відпустки за вагітністю чи пологами
views 24
Щодо права працюючого студента на оплату днів хвороби і відпустки за вагітністю чи пологами Публікується мовою оригіналу Фонд социального страхования Украины в письме от 02.10.2017 г. № 5.2-28-681 разъясняет, что так как во время учебы между студе...
«Дорослі» правила для «дитячих» лікарняних обновлено: Березень 1, 2018 автором: admin
«Дорослі» правила для «дитячих» лікарняних

Підписатися на розсилку свіжих новин