
Під час війни доля транспортних засобів склалася по-різному. Деякі з них були передані для воєнних цілей, деякі вимушено перестали використовуватись, інші постраждали від загарбників тощо. Давайте з вами розберемося, як за допомогою ф. № 20-ОПП правильно повідомити про їх стан податківцям.
Розпочнемо з того, що зараз продовжує діяти передбачене п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством / іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на податківців. Простіше кажучи, не спливають строки виконання платниками деяких їх обов’язків.
Цю норму дещо «підрізали» — Законом № 2260. Передбачили виключення для подання звітності/сплати податків, зборів/реєстрації ПН/РК тощо. Але от стосовно строків подання ф. № 20-ОПП норма п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ продовжує працювати. Тобто строки, відведені для її подання, зупинені до припинення чи скасування воєнного стану. І не важливо, є у вас можливість ф. № 20-ОПП чи немає. Втім якщо можливість є, то вочевидь краще дотримуватися довоєнних правил.
Є випадки, коли сам платник буде заінтересований подати ф. № 20-ОПП якнайшвидше (щоб зареєструвати РРО/ПРРО, щоб не блокувалися ПН/РК тощо). П. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ звісно не забороняє подавати ф. № 20-ОПП. Він лише дає можливість не вкладатися у граничні терміни її подання.
Воєнні особливості подання повідомлення
Звернемо увагу на деякі особливості подання повідомлення за ф. № 20-ОПП, які можуть стати у пригоді платникам податків під час дії воєнного стану.
Ви
можете подати форму в електронному вигляді (ідентифікатор електронної форми J(F)1312004).
До речі, поки що діє обмеження що надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються лише у робочі дні з 8 до 18 години (п.п. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб отримати доступ до повного тексту статті заповніть, будь ласка, заявку для оформлення передплати: