
Коли пального обмаль, коли воно може здорожчати ще дужче, коли загальний світовий тренд — повна відмова від вуглеводнів, мимоволі почнеш задумуватися над можливою альтернативою своєму старому авто. А особливо тепер, під час війни, коли підприємство може його втратити, а їздити все одно на чомусь треба. Така альтернатива є — це автівка з електричним двигуном. Простіше кажучи, електромобіль. На що слід звернути увагу при його придбанні? Про які особливості експлуатації та обслуговування електромобіля варто знати вже зараз? Поглянемо на це крізь призму бухгалтерського та податкового обліку.
Придбаваємо авто
Це можна зробити двома шляхами: або самостійно імпортувати авто з-за кордону, або придбати на території України (можна нове, можна — з третіх рук). Головне, що слід мати на увазі в обох випадках, — це звільнення від ПДВ.
ПДВ-пільга.
Під неї потрапляють операції як із увезення електромобілів на територію України, так і з їх реалізації тут (п. 64 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). А поширюється вона на транспортні засоби, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються, зокрема, у товарних підкатегоріях 8703 80 10 10, 8703 80 90 10, 8704 90 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблені в Україні). Причому як на нові автівки, так і на ті, що використовувалися. Таке звільнення тимчасове, діятиме воно до 1 січня 2026 року. Таким чином, до зазначеної дати
при ввезенні електромобіля з пільговим кодом УКТ ЗЕД імпортний ПДВ сплачувати не доведеться
<…>
Джерело: Податки та бухгалтерський облік – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!