
Платникам єдиного податку дозволено укладати посередницькі договори і навіть самим бути посередниками. Але як тоді визначається оподатковуваний дохід «єдинника»? Як він відображає в обліку свою винагороду і «транзитні» кошти, які належать замовникові?
Хто такі «агенти»?
Згідно зі ст. 295 ГКУ комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб’єктам господарювання під час здійснення ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і коштом суб’єкта, якого він представляє. Отже, не є комерційними агентами підприємці, що діють хоча і в чужих інтересах, але від власного імені.
Наприклад: туристичний агент укладає угоду з надання туристичних послуг від імені туристичного оператора, а отже, і кошти за надані туристичні послуги отримує туроператор (зокрема, і шляхом перерахування цих коштів турагентом).
Як бачимо, ГКУ вважає комерційних посередників та агентів, по суті, одним і тим самим. Тож далі називатимемо «єдинників», які працюють за різноманітними посередницькими договорами, одним умовним визначенням «агенти». Хоча ми так само, як і читачі, чудово розуміємо, що посередник може бути і повіреним, і комісіонером тощо.
Отже, за ГКУ комерційним агентом може бути суб’єкт господарювання (громадянин або юрособа), який за повноваженням, що ґрунтується на агентському договорі, здійснює комерційне посередництво.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: