ВС* вважає, що звільнення від відповідальності за несвоєчасне виконання податкового обов’язку з подання звітності з ПДВ через обстріли та руйнування потребує підтвердження такої неможливості за Порядком №225.
Ситуація, розглянута у коментованій судовій справі, на жаль, знайома багатьом. Підприємство потерпіло не лише від обстрілів, а ще й від податківців. Які вирішили, що доказів неможливості виконувати податкові обов’язки недостатньо. І хоча в цьому випадку негативним наслідком було тільки анулювання реєстрації платником ПДВ, зміст цієї справи, аргументи сторін та висновки ВС будуть корисні для всіх суб’єктів господарювання, в кого виникають проблеми з виконанням податкових обов’язків під час війни.
* Постанова ВС від 17.09.2024 у справі №280/10300/23.
Анулювали статус платника ПДВ — за що?
Згідно з ЄДР видами економічної діяльності за КВЕД у ПАТ зазначено:
— 27.11 Виробництво електродвигунів, генераторів і трансформаторів (основний);
— 26.11 Виробництво електронних компонентів;
— 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах;
— 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
ПАТ є платником ПДВ з 16 липня 1997 року.
Аж раптом рішенням комісії ГУ ДПС від 14 червня 2023 року було анульовано реєстрацію ПАТ платником ПДВ, причина — пп. «г» п. 184.1 ПКУ, тому що:
1) ПАТ протягом 12 послідовних податкових місяців (з травня 2022 року до квітня 2023 року) не подає контролюючому органу декларації з ПДВ. А це, на думку податківців, свідчить про відсутність операцій з постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування ПЗ чи ПК, та обсягів оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців;
розмір податкової заборгованості з ПДВ — 0,00 гривень.
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: