Безоплатна передача є об’єктом оподаткування ПДВ – нагадують податківці.

При її здійсненні база оподаткування визначається за загальними правилами та складається дві податкові накладні: одна – виходячи з фактичної ціни постачання (яка в даному випадку дорівнює нулю), друга – виходячи з перевищення звичайної ціни продукції над фактичною ціною її постачання.

За загальним правилом, якщо вартість безоплатно розповсюджених товарів, придбаних з ПДВ (сума нарахована (сплачена) та включена до складу податкового кредиту), включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання додаткових робіт та послуг та компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ, то такі товари вважаються використаними в оподатковуваних операціях, а тому розповсюдження товарів не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатного постачання) товарів, яка підлягає оподаткуванню ПДВ.

Такі безоплатно передані товари визнаються оподатковуваними ПДВ у складі тієї операції, до вартості якої їх було включено.

При включенні безоплатно розповсюджених товарів до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) самостійно виготовлених товарів/послуг додаткового нарахування податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до п. 188.1 або п. 198.5 ПКУ не здійснюється.

ІПК ДПС від 22.06.2021 р. № 2508/ІПК/99-00-21-03-02-06

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!