КМУ затвердив зміни щодо визначення критично важливих підприємств та броні працівників на них — як тієї, яка вже була оформлена, так і щодо її перегляду. Що треба знати роботодавцям та заброньованим?
Постановою КМУ від 22.11.2024 №1332 (див. «ДК» №49/2024) запроваджено перезавантаження системи бронювання працівників. Водночас визначено долю тих працівників, які були заброньовані до набрання чинності цією постановою.
Нагадаємо, що вона набрала чинності з 1 грудня 2024 р., крім підпунктів 1 — 3, 5 пункту 2 (щодо змін до Порядку №76 та порядку анулювання бронювання), пункту 7 цієї постанови (щодо встановлення критеріїв, за якими визначається критичність) та пункту 3 змін, затверджених постановою. Ці норми набрали чинності з дня опублікування Постанови №1332.
А саму постанову опубліковано в «Урядовому курʼєрі» від 23.11.2024. Тож зміни до Порядку №76 та інші норми діють з 24 листопада.
Бронювання до Постанови №1332
Нагадаємо, що до цього правила бронювання працівників визначали:
— Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27 січня 2023 р. №76 (далі — Порядок №76);
— Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, затверджений постановою КМУ від 5 червня 2024 р. №650 (далі — Порядок №650).
Тепер Порядок №650 скасували, а от Порядок №76 (як і сама постанова, яка його затвердила) діятиме й далі, але зі змінами, внесеними Постановою №1332.
Останнім часом більшість роботодавців для бронювання працівників користувалися «Дією». Тому для них алгоритм бронювання передбачав такі кроки:
1. Бронювання під час дії воєнного стану військовозобов’язаних передбачалося, зокрема, для тих, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, що визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Тобто оформлювали бронь не працівники, а їхні роботодавці. І перш ніж почати процедуру бронювання, роботодавці мали пройти процедуру визнання їхніх підприємств критично важливими.
Для цього роботодавець подавав до відповідного органу на розгляд комісії певний пакет документів (як правило, в електронному вигляді).
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: