
Окремих працівників підприємств (установ, організацій) можна забронювати відповідно до умов, визначених у ст. 25 Закону № 3543. А саму процедуру бронювання з 31 січня 2023 року врегламентовано Порядком № 76. Як свідчить практика, роботодавцям не вдається знайти в цих нормативно-правових актах відповіді на низку питань, із якими вони стикаються під час бронювання працівників. Тож далі спробуємо розібратися з деякими з них. Але насамперед нагадаємо основні складові частини алгоритму бронювання працівників.
Які працівники підлягають бронюванню
Відповідно до ст. 25 Закону № 3543 бронюванню підлягають військовозобов’язані особи, які працюють на підприємствах:
• яким установлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
• які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
• які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, тобто відповідають Критеріям № 76.
Водночас не підлягають бронюванню працівники, які
• мають посвідчення про відстрочення від призову на час мобілізації та воєнний час. Категорії таких осіб установлено ст. 23 Закону № 3543;
• мають дефіцитні військово-облікові спеціальності, які зазначено, зокрема, у листі Генштабу ЗСУ від 20.04.2023 р. № 300/1/С/3886.
Алгоритми бронювання працівників
У п. п. 6 – 8 Порядку № 76 визначено алгоритми бронювання працівників залежно від того, на якому саме підприємстві вони працюють.
Зокрема, якщо йдеться про працівників підприємства, якому встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), то воно повинно подавати список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі – список), до органу державної влади, іншого державного органу, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення). Список потрібно подати в паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 76. До списку також обов’язково необхідно додати обґрунтування та довідку про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2. Обґрунтування має містити інформацію, указану в п. 6 Порядку № 76.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: