
Напевно, немає бухгалтера, який би не чув слів «бухгалтерська довідка». А ось складали її не всі, і не всі впевнені, в яких випадках можна її складати та чи є типова форма цього документа. З’ясуймо це на підставі свіжого роз’яснення від Мінфіну, наданого в листі від 21.03.2023 №41010-07-5/7607 (див. «ДК» №15/2023).
Чи є типова форма бухгалтерської довідки?
Сам документ знайти в Інтернеті або у бухгалтерській програмі можна. Але чи відповідатиме закону форма цієї знахідки? Можливо, є усталена типова форма бухгалтерської довідки?
Типова форма є. Мінфін наказами №356 та №755 затвердив типові форми бухгалтерських довідок.
Тож далі наводимо зразок за типовою формою у редакції наказу від 21.07.2021 №408 (який є актуальним для небюджетників). Проте зауважимо, що п. 2.6 Положення №88 каже: документування господарських операцій може здійснюватися з використанням виготовлених самостійно бланків, які мають містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.
Отже, насправді, якщо ви не бюджетне підприємство і маєте право самостійно вирішувати питання організації власного бухобліку, ви можете самі розробити власну форму бухгалтерської довідки. Головне, щоб у цій новоспеченій формі були обов’язкові реквізити.
Обов’язкові реквізити
Як нагадує Мінфін у коментованому листі, відповідно до статті 9 Закону про бухоблік підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. А первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити:
— назву документа (форми);
— дату складання;
— назву підприємства, від імені якого складено документ;
— зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: