
У платіжних інструкціях у реквізиті «Призначення платежу» треба буде зазначати лише код сплати податків та ЄСВ (здебільшого — 101) і наводити назву податку або ЄСВ та звітний період, за який вони сплачуються.
Мінфін наказом від 22.03.2023 №148 затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.
Цікаво, що наказ, яким затверджено новий Порядок, діє з дати опублікування — 01.04.2023. Але попередній Порядок №666 буде скасовано щойно з 1 липня 2023 року. Тож коли фактично треба буде застосовувати нові правила заповнення призначення платежу, питання наразі залишається відкритим. Але сподіваємося, що НБУ не забариться з поясненнями. Тим часом податківці повідомляють (див. «ДК» №15/2023), що до 1 липня діє перехідний період, коли можна використовувати і старий формат. Зрештою, банки ще також мають підготувати свій «Клієнт-Банк» або платіжні застосунки для заповнення платежів за новими правилами.
Увага: Перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками, затверджено у додатку 1 до Порядку.
У яких випадках застосовуватиметься новий формат призначення платежу?
Новий Порядок №148 застосовується для заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжного документа (доручення, інструкції) відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022 та визначає правила його заповнення під час:
1) сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки, відкриті в Казначействі;
сплати (стягнення) ЄСВ на небюджетні рахунки, відкриті в Казначействі на ім’я територіальних органів ДПС;
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: