За загальним правилом, підприємства утворюють для отримання прибутку. При цьому державні суб’єкти господарювання не є винятком. Мета їх створення – виконання державних замовлень та ефективне управління державним майном з ціллю отримання прибутку.

Для «безкорисливої» роботи у нашій країні функціонують бюджетні установи та державні суб’єкти некомерційного господарювання.

Державне ж комерційне підприємство є суб’єктом підприємницької діяльності, діє на основі статуту і несе відповідальність за наслідки своєї діяльності усім належним йому на праві господарського відання майном.

Таке підприємство зобов’язане приймати та виконувати доведені до нього в установленому законодавством порядку державні замовлення, враховувати їх при формуванні виробничої програми, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку та виборі контрагентів, а також складати і виконувати річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожен наступний рік.

Тож податківці наголошують – за організаційно-правовою формою та метою створення державне підприємство не може мати статусу неприбуткової організації.

ІПК ДПС України від 05.08.2020 р. № 3204/ІПК/99-00-05-05-02-06

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!