Бюджетна установа придбала акумулятор для автомобіля, й оприбуткувала його на субрахунок 1515. З метою зберігання акумулятор передали матеріально відповідальній особі — завгару. У серпні 2019 року пристрій установили на автомобіль.
Як оформити його встановлення: списати на витрати за актом чи продовжувати обліковувати?
ВІДПОВІДЬ: У складі запасів на субрахунку 1515 (1525) «Запасні частини» бюджетні установи обліковують запасні частини, готові деталі, вузли, агрегати, які використовують для ремонтів, заміни зношених частин транспортних засобів (моторів), інструментів, а також автомобільних шин (включаючи покришки, камери й обідні стрічки тощо) у запасі й обороті незалежно від їх вартості.
Тож, формально переданий в експлуатацію акумулятор можна списати в момент його установлення на транспортний засіб, як і будь-які інші запаси. Однак робити так не слід. І для цього є вагомі аргументи.
Списувати акумулятор (акумуляторну батарею) дозволено лише після вичерпання ним свого ресурсу експлуатації.
Аби визначити підстави для списання акумуляторних батарей, які відпрацювали встановлений ресурс і не придатні для подальшого використання за призначенням, застосовують Експлуатаційні норми середнього ресурсу акумуляторних свинцевих стартерних батарей колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджені наказом Мінтрансзв’язку від 20.05.2006 р. № 489 (далі — Норми).
Проте навіть досягнення наробітку середнього ресурсу акумуляторної батареї — обов’язкова умова, але не достатня для списання. Вирішальною підставою є ознаки її граничного стану. А свій ресурс акумуляторна батарея має вичерпати, починаючи з дати її встановлення на транспортний засіб і закінчуючи датою її фактичного зняття з експлуатації.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: