
Неприбуткова організація має на меті укласти договір оренди нежитлового приміщення зі своїм працівником. Чи не загрожує це статусу «неприбутківця» організації?
Відповідь
Питання має довгу історію та водночас не втрачає своєї актуальності. Відповідь на нього залежить від мети укладення договору, а саме — для яких цілей та реалізації яких завдань використовуватимуть приміщення. Далі — розлогіше.
Зокрема, свого часу неабиякий резонанс викликав лист ДФС від 03.10.2016 р. № 21415/6/99-99-15-02-02-15, у якому зазначено:
«Будь-яка виплата доходу (прибутків) засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.
Відповідно п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Кодексу у разі здійснення розподілу доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб, неприбуткові організації зобов’язані подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, яке розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація підлягає виключенню контролюючим органом з Реєстру».
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: