ГУ Держпраці у Дніпропетровській області відзначила, що п. 7 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 встановлено: особі, яка працює за сумісництвом, видаєсумться на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

Без такої довідки роботодавець не зможе визначити, в яких межах була проіндексована зарплата працівника за основним місцем роботи. Отже, і про індексувати зарплату за сумісництвом він не зможе.

Враховуючи вищевикладене, при наданні сумісником довідки з основного місця роботи, згідно до якою відсутній дохід за основним місцем роботи, заробітна плата сумісника повинна бути проіндексована, в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!