Резиденти «Дія Сіті» – платники податку на особливих умовах звільняються від обов’язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів. Про це в інформаційному листі № 6/2022 повідомили спеціалісти ДПС.

Підставою для такого звільнення є доповнення Законом № 1946 п.п. 57.11.8 ПКУ, згідно з яким починаючи з 01.01.2022 резиденти Дія Сіті – платники податку на особливих умовах звільняються від обов’язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів.

При цьому резидент Дія Сіті, який є платником податку на загальних підставах, не звільнений від сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті ним дивідендів.

В йдеться про особливості обчислення авансового внеску з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів юридичною особою – резидентом.

Також у листі ви дізнаєтесь, зокрема:

  • у яких випадках при виплаті дивідендів не сплачується авансовий внесок з податку на прибуток;
  • які податкові наслідки виникають у платника податку на прибуток у разі зменшення статутного капіталу;
  • як правильно заповнити рядки 4 та 5 Додатку АВ до декларації з податку на прибуток підприємств у випадку одночасної виплати дивідендів фізичній та юридичній особам;
  • чи має право платник податку на прибуток підприємств врахувати у зменшення податкового зобов’язання з цього податку суму авансових внесків при виплаті дивідендів, які залишились неврахованими у зменшення податкових зобов’язань на дату переходу на сплату єдиного податку за ставкою 2 відсотки;
  • як розрахувати базу оподаткування для сплати авансового внеску при виплаті дивідендів за звітний рік;
  • чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у разі реінвестиції дивідендів;
  • яким чином нараховувати авансовий внесок при виплаті дивідендів за періоди перебування платника податку на прибуток підприємств на спрощеній системі оподаткування.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!