Тимчасовий порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з урахуванням особливостей не може вважатися пільгами, тому положення пп. 69.22 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ не включені до довідників пільг. Так відзначають спеціалісти ДПС у роз’ясненні із категорії 106.05 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua).

У разі застосування положень пп. 69.22 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ при декларуванні податкових зобов’язань, у формі Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, (далі – Декларація), інформація щодо пільг не зазначається (колонки 18 – 22 розд. I додатка 1 (для об’єктів житлової нерухомості) до Декларації та колонки 17 – 21 розд. I додатка 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості) до Декларації)).

Пояснення зменшення суми податкового зобов’язання до сплати (різниця між показниками колонок 17 та 23 розд. I додатка 1 до Декларації та колонок 16 та 22 розд. I додатка 2 до Декларації) у зв’язку з застосуванням положень пп. 69.22 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ платником зазначається в Декларації у рядку 8 “Доповнення до Податкової декларації”.

У колонці “Зміст доповнення” зазначається причина зменшення податкового зобов’язання: “Уточнена сума податкового зобов’язання до сплати розрахована відповідно до пп. 69.22 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ”.

Джерело: Інтерактивна бухгалтеріяне забудьте оформити передплату на улюблене видання!