Як бути із ЄСВ для самозайнятих осіб, які мають основне місце роботи/уклали контракт з резидентом Дія Сіті – відповідають в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області.

Податківці відсилають до ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ. Нею передбачено, що ФОП, в т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидент Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення ними бази нарахування за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія Сіті) сплатив страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ. Водночас сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.