Державна фіскальна служба України у листі від 01.12.2016 р. № 26059/6/99-99-08-02-01-15 розглянула питання застосування РРО при пасажирських міжміських перевезеннях.
Типові форми квитків на проїзд пасажирів на маршрутах загального користування, зокрема, міжміських автобусах (тип I, II, III, IV) затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку України “Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування” від 25.05.2006 р. № 503.
Отже, під час продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю РРО та РК не застосовуються.
Якщо квитки, що видаються пасажирам, не відповідають вказаним вимогам або якщо такі документи не видаються, то розрахунки мають проводитися на загальних підставах.
Разом із тим, спеціалісти ДФС зазначили, що при здійсненні автоперевезень фізичні особи – підприємці – платниками єдиного податку відповідно до п. 6 ст. 9 Закону про РРО не застосовують РРО та РК.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють міжміські перевезення, зобов’язані на вимогу пасажира видавати письмовий документ (квиток) за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України “Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування” від 25.05.2006 р. № 503.
Автор: Я – Бухгалтер
Матеріали по темі: Коли разом з квитком на проїзд слід надати розрахункову квитанцію
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]