
Поступово наближаються строки подання податкової декларації з податку на прибуток за 3 квартали (9 місяців) 2023 року. Нещодавно у форму додатків до декларації було внесено зміни, однак оновлена форма діятиме тільки під час подання декларації за 2023 рік (див. докладніше про це статтю “У прибутковій декларації знову правки: що уточнили цього разу”). Водночас у цій статті нагадаємо основні моменти, пов’язані з поданням “прибуткової” декларації.
Деклараційні зміни
Останні зміни до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) уніс Наказ № 302, який набув чинності 31.07.2023. Цей Наказ уніс корективи в додатки до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897. Основні новації стосуються обмеженого кола платників податку на прибуток, а саме: діяльності страховиків, резидентів Дія Сіті – платників податку на особливих умовах, контрольованої іноземної компанії. Між тим, як повідомила ДПСУ в листі від 07.08.2023 р. № 19100/7/99-00-21-02-01-07, платники податку на прибуток матимуть змогу подати Декларацію за оновленою формою починаючи зі звітного (податкового) періоду – 2023 рік.
Отже, за 3 квартали 2023 року платники подають ще “попередню” декларацію без урахувань змін, унесених Наказом № 302. Тому наразі ці новації ми не розглядатимемо.
Хто подає Декларацію за 3 квартали
Нагадаємо, що декларацію за 3 квартали 2023 року подають такі платники податку.
Юрособи – резиденти України, які за підсумками 2022 податкового (звітного) року отримали бухгалтерський дохід (за вирахуванням непрямих податків) понад 40 млн грн (п. 137.4, пп. “в” п. 137.5 ПКУ)
За нормами п. 137.4 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкову декларацію розраховують наростаючим підсумком. Згідно з пп. “в” п. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період установлено, зокрема, для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 млн грн. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включають дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи й інші доходи.
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: