
Мінрегіон навів способи використання орієнтовного розміру кошторисної заробітної плати для врегулювання проблемних питань залежно від стадії інвестиційного процесу.
При складанні інвесторської кошторисної документації
Розмір кошторисної заробітної плати враховується замовником у складі вихідних даних на проектування на підставі розрахунків, виконаних відповідно Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів (затверджений наказом Мінрегіону від 20.10.2016 № 281, далі -Порядок).
При складанні ціни пропозиції учасника конкурсних торгів (договірної ціни) підрядник здійснює розрахунок кошторисної заробітної плати (пункти 1 та 2 розділу III Порядку) виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку планує отримувати на об’єкті будівництва, та з урахуванням положень галузевих (міжгалузевих), територіальних угод та колективних договорів.
При взаєморозрахунках за обсяги виконаних будівельних робіт
Розмір кошторисної заробітної плати визначається виходячи з розміру, розрахованого та передбаченого у договірній ціні. Уточнення можливе якщо договором передбачено порядок та випадки уточнення договірної ціни у зв’язку із зміною вартості трудових ресурсів.
Для проектної документації, яка направлена для здійснення експертизи
Вартість трудових ресурсів уточнюється за рішенням замовника виходячи з фінансових можливостей. За цих умов кошторисна частина проектної документації підлягає перерахунку.
При підготовці документації до конкурсних торгів
Замовники відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» можуть визначати в критеріях умови щодо визначення розміру кошторисної заробітної плати на підставі розрахунку, виконаного відповідно до Порядку, та встановлення у договорі підряду порядку, випадків та термінів уточнення договірної ціни.
Джерелом покриття додаткових витрат, пов’язаних зі зміною вартості трудових ресурсів на стадії виконання договорів підряду, можуть слугувати кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, та кошти на покриття ризиків, що передбачені у затвердженій в установленому порядку проектній документації (кошторисній частині цієї документації).
Нагадаємо:
Орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати на 2017 рік складає від 3590 до 5500 гривень, що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах.
Лист Мінрегіону України від 03.04.2017 № 7/15-3463
Джерело: Я – Бухгалтер