Державна фіскальна служба України розглянула запит підприємства щодо сплати земельного податку платником єдиного податку (лист ДФС від 01.07.2016 р. № 14349/6/99-99-12-02-03-15).
Суть питання: підприємство є платником єдиного податку третьої групи. У його власності перебувають об’єкти нерухомого майна (нежитлові приміщення), розташовані на земельних ділянках, які не є його власністю, але знаходяться у користуванні.
Спеціалісти ДФС зауважили, що земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 ПКУ).
Якщо підприємство використовує земельну ділянку, яка після придбання об’єкта нерухомості залишилася у державній або комунальній власності, то, як землекористувач на умовах оренди (пп. 14.1.73 ПКУ) воно зобов’язане сплачувати орендну плату за землю згідно з укладеним договором оренди землі (п. 288.1 ПКУ).
Використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства (ст. 211 Земельного кодексу України).
Повноваження зі здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства делеговано виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (п. 1 п. «б» ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР).
Автор: Я – Бухгалтер
Підписатися на розсилку свіжих новин
[mc4wp_form id=”5921″]