(коментар до ІПК ДПСУ від 06.05.2024 № 2576/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК)
Ситуація, яку розглядала ДПС в ІПК, що коментується, досить поширена на наших теренах.
ПрАТ належить до великих підприємств, застосовує міжнародні стандарти та складає фінансову звітність за міжнародними стандартами.
ПрАТ 10.07.2023 надало позичальнику безпроцентну поворотну фінансову допомогу (позику) для поповнення його обігових коштів на термін до 10.07.2027.
Надавши / отримавши цю позику, товариства визнали її в бухгалтерському обліку за справедливою вартістю, провели дисконтування та відобразили цей дисконт у фінансових результатах звітного періоду: позичальник — у витратах, отримувач — у доходах.
Позичальник та отримувач не пов’язані прямими та безпосередніми зв’язками «власника», але мають спільних кінцевих вигодонабувачів, і тому вважаються пов’язаними особами в розумінні МСБО 24 «Розкриття інформації про пов’язані сторони».
Питання до ДПС полягало в тому, чи правильно в такому випадку було відображати доходи та витрати. Як ми можемо припустити, альтернативний підхід — це класифікувати такі операції як операції із власниками та відображати через рахунки капіталу.
У відповіді ДПС акцентувала на такому:
- ПКУ не містить спеціальних коригувань для дисконтування позик, наданих резидентам. Відповідно, такі операції відображають згідно з правилами бухобліку.
- Трактувати бухоблікові правила має Мінфін.
<…>
Джерело: ПРАКТИКА МСФЗ – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: