
Договори управління майном підлягають реєстрації в органах ДПС і значаться окремим платником податку на додану вартість. Із цієї статті ви дізнаєтесь про тонкощі проведення цієї процедури.
Порядок реєстрації договорів управління майном у ДПС
Договори управління майном мають перебувати на обліку в контролюючих органах. Виняток становлять договори, за якими управителі майна здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій із нерухомістю, створених відповідно до закону (п. 64.6 ПКУ, п. 3.6 розд. III Порядку № 1588).
Управителем майна є особа (у розумінні пп. 14.1.139 ПКУ для цілей оподаткування розд. V ПКУ, крім осіб, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій із нерухомістю), яка веде окремий податковий облік із податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов’язаних із використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном (п. 1.7 розд. I Порядку № 1588).
Взяття на облік договору здійснюють через додаткове взяття на облік управителя майна як платника податків – відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору. Підставою для взяття на облік договору управління майном є ухвалення контролюючим органом рішення про реєстрацію платником ПДВ управителя майна й отримання документів, визначених п. 4.7 розд. IV Порядку № 1588 (пп. 3 п. 3.6 розд. III Порядку № 1588).
Для взяття на облік договору управління майном управитель майна подає одночасно з реєстраційною заявою платника ПДВ до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи (п. 4.7 розд. IV Порядку № 1588):
<…>
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНО отримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: