
Приймаючи працівника за сумісництвом, чи потрібно зазначати в наказі про прийняття на роботу години роботи? Чи достатньо зазначити в наказі «Прийняти на роботу з посадовим окладом 10 000 грн з оплатою пропорційно до відпрацьованого часу»?
Чіткого формулювання, що саме треба зазначити у змісті наказу про прийняття працівника на роботу, чинним законодавством не встановлено. Тому, складаючи цей наказ, треба виходити з того, про що саме домовилися майбутні роботодавець та працівник. І які саме питання мають бути узгоджені перед допуском працівника до роботи.
Чи обов’язково складати наказ про прийняття на роботу?
Так, адже така вимога міститься у ст. 24 КЗпП: «Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця…». Тобто наказ (або розпорядження) про прийняття на роботу відіграє роль трудового договору, який укладають із працівником.
Звісно, подекуди з працівниками укладають контракти (як іншу форма трудового договору). І тоді всі умови праці працівника, зокрема графік його роботи і кількість годин, яку він має відпрацювати на тиждень або на місяць чи за рік, докладно прописують у цьому договорі. У такому разі наказ (розпорядження) про прийняття на роботу теж створюють, але радше для дотримання формальностей кадрового обліку.
Консультує Держпраці
Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?
Законодавством про працю України передбачено можливість укладення з працівниками трудових договорів як у письмовій формі шляхом підписання окремого документа під назвою трудовий договір, так і шляхом написання працівником заяви та видання наказу роботодавця про прийняття працівника на роботу.
Відповідно до статті 24 КЗпП додержання письмової форми є обов’язковим:
1) при організованому наборі працівників (порядок організованого набору працівників врегульовано постановою ЦК КПРС та Ради Міністрів СРСР «Про заходи щодо подальшого вдосконалення організованого набору робітників та громадського заклику молоді» від 27 вересня 1984 року. На сьогодні організовані набори працівників практично не використовуються);
<…>
Джерело: Дебет-Кредит – не забудьте оформити передплату на улюблене видання!
Щоб БЕЗКОШТОВНОотримати доступ до повного текста статті заповніть, будь ласка, заявку: