Упродовж січня – червня 2021 року 82,4 тис. фізичних осіб зняті з обліку в контролюючих органах без проведення документальних перевірок – зазначає прес-служба ДПС.

Роботу проводять в рамках наказу ДПС від 15.09.2020 р. № 499, яким затверджено Методичні рекомендації щодо організації роботи комісій з розгляду питань доцільності/недоцільності проведення перевірок фізичних осіб у зв’язку з припиненням платників та форму висновку доперевірочного аналізу щодо недоцільності проведення перевірки. Вони покликані спростити та прискорити процес припинення ФОП, які не здійснювали господарську діяльність, шляхом зняття таких платників з обліку в контролюючих органах без проведення перевірки.

Нещодавно наказом ДПС від 04.06.2021 р. № 568 внесені зміни до цих Методрекомендацій, якими розширено коло платників, відносно яких може бути прийнято рішення щодо недоцільності проведення перевірки.

За січень – червень 2021 року зазначеними вище комісіями розглянуто 112,7 тис. висновків доперевірочного аналізу щодо недоцільності проведення перевірки. Надалі робота щодо зняття з податкового обліку платників податків – фізичних осіб, які подали заяви на припинення, триватиме.